Hvordan få tak i designskatter billig

Jeg er over gjennomsnittet glad i designklassikerne fra 50-60 tallet og med årene har jeg vært så heldig å få flere møbler og lamper i hus, men med en lommebok som ikke er altfor stor har jeg prøvd å få tak i møblene til reduserte priser. Her er mine beste tips til å kjøpe designmøbler:

  • Januar er den beste måneden for å kjøpe nytt! De fleste designbutikkene har -10% på alle bestillingsvarer.
  • Ta en runde i butikkene i løpet av januar, mange selger unna utstillingsmodellene med gode rabatter! Og om du liker noe som ikke er satt ned så skader det ikke å spørre betjeningen og de vil vurdere å gi deg avslag. Jeg har en venninne som fikk tak i en eames wire til -30% tidligere i uken! Det er et kupp!
  • Er du god kan du finne ting på Loppemarked, men her er det mange om beinet og stor konkurranse.
  • Prøv å ta deg god tid når du er på bruktbutikker. Selv om du egentlig ikke er ute etter møbler akkurat den dagen du er der kan det være lurt å ta en titt på hvilke møbler som er inne. Godbitene er der som regel når du ikke leter etter de.
  • Mitt beste tips er å legge inn automatsøk på Finn med de produsentene du liker best. Feks Poul Kjærholm, Wegner, Eames, Kayser. Du kan begrense søket ditt til å kun gjelde fylket du bor i eller velge hele landet. Det er blitt lettere nå enn før å frakte møbler over landet uten at det koster for å mye. Sjekk Finn hver morgen for å se om det er kommet noe aktuelt og da må du ikke nøle. Godbitene forsvinner fryktelig fort!

Lykke til!:)

 

5 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

    Dette skjemaet er beskyttet av reCAPTCHA.
    Googles Personvernregler og vilkår for bruk er gjeldende.

Siste innlegg